ESCODI Escola Universitària de Comerç instal·lacions

Qui som

ESCODI, l’Escola Universitària de Comerç, adscrita a la Universitat de Barcelona, és pionera en la formació universitària en retail a tot l’estat espanyol. Amb 20 anys d’experiència, ESCODI imparteix el Grau en Gestió d’Empreses en Comerç i Distribució, així com diversos programes d’especialització i formació continuada, pels quals han passat més de 25.000 empresaris i professionals del comerç. ESCODI impulsa la recerca aplicada al comerç i la distribució mitjançant convenis i acords de col·laboració amb altres universitats, facultats i centres de recerca referents en l’àmbit internacional.
ESCODI disposa d’un excel·lent equip humà connectat amb el sector, dedicat a identificar les necessitats i a proposar les solucions de formació i assessorament més adequades per a cada client (estudiants, empresaris i professionals del comerç, empreses i entitats). Amb aquesta intenció, ESCODI aposta per l’especialització amb un professorat multidisciplinari i d’experiència contrastada, sempre vinculat al sector comerç, distribució i retail.
Estructura acadèmica

Departament d’admissió: Iván Llano

Gestió Acadèmica: Verònica Bou

Coordinadora Serveis Empresa: Mercè Colomer

Coordinadora Serveis Empresa: Dalal Battikh

Director de Serveis: Cristian Verdaguer

Premsa i Comunicació: Anna Muñoz

Professorat

Ester Almenar: ester.almenar@escodi.com

Antonio Magaña: antonio.magaña@escodi.com

Vanessa Peñaranda: vanessa.penaranda@escodi.com

Marga López: marga.lopez@escodi.com

Joaquim Deulofeu: joaquim.deulofeu@escodi.com

María José Poza: mj.poza@escodi.com

Anna Sans: anna.sans@escodi.com

Estel Malgosa: estel.malgosa@escodi.com

Cecilia Mayans: cecilia.mayans@escodi.com

Mateu Farré: mateu.farre@escodi.com

Josep Maria Marcos: josemaria.marcos@escodi.com

Albert Vinyals: albert.vinyals@escodi.com

Guillem Formentí: guillem.formenti@escodi.com

Josep Aribau: josep.aribau@escodi.com

Isabel Mariscal: isabel.mariscal@escodi.com

Jordi Mas: jordi.mas@escodi.com

Xavier Rivera: xavier.rivera@escodi.com

Eduard Montesinos: eduard.montesinos@escodi.com

Guillem Gilabert: guillem.gilabert@escodi.com

Joan Morales: joan.morales@escodi.com

Salvador Balcells: salvador.balcells@escodi.com

Montse Gimeno: montse.gimeno@escodi.com

Alejandro Sevy: alejandro.sevy@escodi.com

Gennís Arnàs: genis.arnas@escodi.com

Maria Callís: maria.callis@escodi.com

Gerard Cutal: gerard.cutal@escodi.com

“Més d’un 60% del nostre professorat compagina la seva activitat docent amb la professional en càrrecs directius i de consultoria. D’aquesta manera es garanteix l’expertise que ofereixen els nostres programes formatius”

Amb la garantia de la Universitat de Barcelona

La Universitat de Barcelona (UB) és la principal universitat pública de Catalunya amb el nombre més gran d’estudiants i l’oferta formativa més àmplia i completa. A més, és el principal centre de recerca universitari de l’Estat i un dels més importants d’Europa, tant pel nombre de programes de recerca com per l’excel·lència assolida en aquest terreny. Estretament vinculada a la història de Barcelona i de Catalunya, la UB combina els valors de la tradició amb el fet de ser una institució innovadora i excel·lent en l’àmbit docent. És una universitat urbana, oberta i cosmopolita, com la mateixa ciutat.
escodi-centre-a-la-Universitat-de-Barcelona

Vols més informació?

Contacte

Sol·licita una cita i el nostre personal t’ensenyarà les instal·lacions i t’explicarà tot el que necessitis.